A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Оваднівське територіальне відокремлене спеціалізоване відділення
Володимир-Волинського ЦПО

Історія ліцею

Оваднівський професійний ліцей - один із найстаріших професійно-технічних навчальних закладів Волині

Історія його розпочалася у травні місяці 1940 року, коли в селі Бужани Горохівського району в колишньому маєтку графині Лідоховської запрацювала школа механізації сільського господарства.Директором її був призначений педагог-інженер Микола Першечкін, заступником – Іван Петрович Різниченко.  Одразу після визволення Волині від німецько-фашистських загарбників ця школа відновила свою роботу у місті Володимирі-Волинському,   з жовтня 1944 року почала готувати кадри механізаторів для зруйнованого війною сільського господарства області. У ній навчалися 30 учнів, які здобували професії водіїв, трактористів, локомобілістів, машиністів складних МК-1100.Термін навчання – три місяці. Уся навчально-технічна база школи складалася із трьох старих тракторів, двохавтомашин і однієї молотарки.

У  1946 році Володимир-Волинський школі механізації органи державної влади виділили окреме приміщення на 90 навчальних місць. Зросла навчально-матеріальна база: у цей час навчальний заклад має у своєму розпорядженні трактори "Універса л", СХТЗ-НАТУ", "С-60", автомобілі "Шевролет" і "ГАЗ-АА", молотарку "МК-1100". У жовні 1955 року школу перейменовано в училище механізації сільського господарства №8. Збільшується набір учнів, у 1956 році вже навчається 500 осіб, які здобувають спеціальності трактористів, механіків-комбайнерів самохідних комбайнів, льонотеребильників, слюсарів.

З квітня 1959 року навчальний заклад продовжує свою роботу у селі Овадне Володимир-Волинського району. Він розміщується на базі колишньої Оваднівської машино-тракторної станції, гуртожиток якої переобладнано під навчальний корпус. Училище стає одним із провідних навчальних закладів Волині, яке готує молодих спеціалістів для сільського господарства, контингент учнів зі 120 юнаків і дівчат зростає до 600. 

В училищі учні забезпечувалися безкоштовним харчуванням, гуртожитком, спецодягом і стипендією. Оснащувався навчальний заклад новою технікою, на роботу прийшли нові кадри, щоб свої знання передати молодому поколінню. У 1960 році тодішній директор училища Омелян Дрогайцев вирішив побудувати новий навчальний корпус, щоб учні мали змогу здобувати знання у світлих приміщеннях.

"Тому кожен із викладачів, хто йшов на обідню перерву, мав заходити на будівництво і допомагати будівельникам: то цеглу піднести, то дошки, то цемент. З обіду – знову так само", - згадує В.С.Калиш, який впродовж 24 років аж до 1998 року працював першим заступником директора з навчально-виробничої частини.

У 1967-1972 роках керівником навчального закладу був Вітрук Микола Михайлович.

У 1975 році навчальний заклад очолив В.А. Малецький, заслужений працівник професійно-технічної освіти України. За час його роботи училище перейшло на трирічний термін навчання, була запроваджена загальноосвітня підготовка, учні стали здобувати повну середню освіту. Кількість учнів зросла до 640 осіб. У 1977 році після виходу постанови ЦК і Ради Міністрів України про розвиток професійно-технічної системи постало питання побудови комплексу профтехучилища.

У ці та наступні роки побудовано триповерховий навчальний корпус, гуртожиток на 220 місць, двоповерхова котельня (аналогів якої у Володимир-Волинському районі не було), громадсько-побутовий комплекс, 12 – квартирний будинок для викладачів. Змінилася матеріально-технічна база: придбано було 50 тракторів, 11 зернових комбайнів, 10 спецкомбайнів, нові марки автомобілів, Майстерні на цей час були наповнені сільськогосподарським реманентом, автопарк – оснащений повністю.

У серпні місяці 1977 року на базі Оваднівського ССПТУ №1 був проведений VI республіканський конкурс учнів сільських професійно-технічних училищ на кращого механізатора України. У подарунок від держави тоді училище отримало 13 тракторів Т-74, 13 чотирикорпусних плугів ПН-4-35 і 10 трикорпусних – ПН-3-35.

У 70-80-і роки училище неодноразово виборювало перші місця у соціалістичних змаганнях з організації навчально-виробничого процесу та навчально-виховної роботи серед сільських профтехучилищ України, за що було  нагороджено перехідним Червоним прапором.

У 1982 – 1992 роках педагогічний колектив очолював В.М.Маць.

У 1981 році навчальний заклад реорганізовано в СПТУ – 21, а з 1992 року він діє як ПТУ – 21 села Овадне, Володимир-Волинського району.

З 1992 року директором навчального закладу став В.С.Ролюк, відмінник освіти України. Під його керівництвом було завершено будівництво адміністративно-побутового комплексу, де розмістилася нова їдальня, актова зала на 300 місць, спортивна зала, бібліотека з читальною залою та бухгалтерія. За останні десятиріччя було замінено 7 покрівель на шатрові дахи, побудовано артезіанську свердловину, водонапірну башту, реконструйовано газову котельню (встановлено імпортні енергоощадливі котли), проведено благоустрій території.

Сьогодні заклад має навчальне господарство, у якому відгодовується більше 250 свиней, 37 голів великої рогатої худоби, обробляється 242 га орної землі.

Із січня місяця 2004 року навчальний заклад набув статусу професійного ліцею і сьогодні здійснює підготовку кваліфікованих робітників з таких спеціальностей:

  • тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва;

  • слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування;

  • працівник фермерського господарства;

  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування;

  •  водій автотранспортних засобів (категорії В, С); 

  •  кухар-кондитер; 

  • касир торгівельного залу, контролер-касир, оператор комп’ютерного набору, 

Підготовку майбутніх кваліфікованих робітників здійснюють 49 педагогічні працівники, 17 із них викладачі (спеціалісти вищої категорії – 3, першої – 7, другої - 3, спеціалісти – 4).

Впродовж 42 років майстром виробничого навчання працював Радуй Оксентій Петрович. Він очолював обласну школу майстерності майстрів виробничого навчання (1980 – 1986), його учні були переможцями обласних (1987, 1990) та республіканського (1991) конкурсів професійної майстерності з професії тракторист-машиніст широкого профілю. Нагороджений орденом "Знак Пошани", медалями.

Багато випускників навчального закладу стали відомими в області і Україні спеціалістами, керівниками сільськогосподарських підприємств і навчальних закладів. Серед колишніх учнів – Герой Соціалістичної Праці Сергій Сава, кавалери орденів Леніна і Трудового Червоного Прапора Микола Гайнацький, Роман Рибай, Василь Галащук, Григорій Каліщук, директор Оваднівської загальноосвітньої школи Петро Петрук, директор Старовижівського професійного ліцею Володимир Семенюк, Оваднівський сільський голова Сергій Панасюк.


 

Дата: від до Скинути

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора