A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Оваднівське територіальне відокремлене спеціалізоване відділення
Володимир-Волинського ЦПО

Водій автотранспортних засобів (категорії "В, С")

Професія "Водій автотранспортних засобів категорії С"

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника професійно-технічного навчального закладу:

1. Професія - 8322.2 Водій автотранспортних засобів категорії С

2. Спеціалізація:

Водіння автотранспортних засобів категорії С (автомобілів, які призначені для перевезення вантажів і дозволена максимальна маса яких перевищує 3500 кг (7700 фунтів)

3. Кваліфікація: водій автотранспортних засобів категорії С

4. Кваліфікаційні вимоги:

 

Повинен знати:

  • законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. небезпечних, великовагових, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії С та правила їх технічної експлуатації; будову, правила експлуатації і технічного обслуговування причепів; основи керування автотранспортними засобами; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; несправності, що виникають в процесі експлуатації автотранспортних засобів, способи їх виявлення і усунення; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, мастила, електроліт та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації автотранспортного засобу, завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

 

Повинен уміти:

  • Керувати автомобільними транспортними засобами, які відносяться до категорії С за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху, правил перевезень вантажів, пасажирів та багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Керувати спеціальним обладнанням, яке встановлене на цих автотранспортних засобах. Буксирувати автопричіп дозволеною максимальною масою до 750 кг. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання автотранспортного засобу відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб для навантаження та розвантаження. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів (у тому числі – небезпечних, великовагових, негабаритних) у кузові. Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляє автотранспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Надавати першу медичну допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортної пригоди.

5. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

  • раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці; додержуватися норм технологічного процесу; не допускати браку у роботі; знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт; використовувати у разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо); знати інформаційні технології.

6. Вимоги до освітньо-кваліфікаційного рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти:

Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні:

  • на категорію C - повна загальна середня освіта (по закінченню навчання); без вимог до стажу роботи;

7. Сфера професійного використання випускника: вантажні автомобільні перевезення.

8. Специфічні вимоги:

8.1. Вік по закінченню терміну навчання – більше 17 років, з віковими обмеженнями на право використання посвідчення водія

2. Стать: жіноча, чоловіча

8.3. Медичні обмеження

Примітка: освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника складена на основі кваліфікаційної характеристики Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, випуск 69 “Автомобільний транспорт”, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв’язку від 14.02.2006 №136 і відповідає ДСПТО 8322. 2 160008-2006.

 

Професія "Водій автотранспортних засобів категорії В"

Освітньо-кваліфікаційна характеристика випускника  професійно-технічного навчального закладу:

1. Професія - 8322 Водій автотранспортних засобів категорії "В"

2. Спеціалізація: водіння автотранспортних засобів категорії "В"

3. Кваліфікація: категорія "В"

4. Освітньо-кваліфікаційні вимоги

 

Повинен знати:

Законодавство України про автомобільний транспорт і дорожній рух; Правила дорожнього руху; правила перевезення вантажів (в т.ч. небезпечних, негабаритних), порядок і умови перевезення пасажирів і багажу; призначення, розташування, будову, принцип дії агрегатів, складових одиниць, механізмів і систем автотранспортних засобів категорії «В» та правила їх технічної експлуатації. основи керування автотранспортними засобами категорії «В»; можливі причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження; причини виникнення несправностей, способи їх виявлення та усунення; характер впливу природних умов (дощ, туман, ожеледиця та інше) на безпеку руху; порядок проведення технічного обслуговування; правила безпечного ведення робіт, протипожежної безпеки та санітарії під час технічного обслуговування автотранспортного засобу та при роботі на лінії; особливості користування експлуатаційними матеріалами (паливо, оливи, мастила, електроліт, антифриз та інше); правила зберігання автотранспортних засобів на відкритій стоянці і в гаражі; правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод; правові основи і відповідальність за порушення правил дорожнього руху, правил експлуатації транспортного засобу, за завдання матеріальної шкоди та шкоди навколишньому середовищу.

 

Повинен уміти:

Керувати автотранспортними засобами, які відносяться до категорії „В” за різних дорожніх умов. Виконувати вимоги правил дорожнього руху перевезень вантажів, пасажирів чи багажу. Забезпечувати належний технічний стан автотранспортного засобу. Перевіряти технічний стан автотранспортного засобу перед виїздом на лінію та після повернення з рейсу. Забезпечувати справність обладнання відповідно до вимог стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху і охорони навколишнього середовища. Виконувати роботи з щоденного технічного обслуговування автотранспортного засобу. Подавати автотранспортний засіб під навантаження та розвантаження або до місця посадки і висадки пасажирів. Контролювати правильність завантаження, розміщення та кріплення вантажів у кузові автотранспортного засобу малої вантажопідйомності, а також порядок розміщення пасажирів у легкових автомобілях.Усувати технічні несправності, які виникають під час роботи автотранспортного засобу на лінії і не потребують розбирання головних механізмів. Виконувати регулювальні роботи. Заправляти автотранспортні транспортні засоби паливом та іншими експлуатаційними матеріалами. Оформлювати дорожню документацію. Подавати першу допомогу потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод.

 

5. Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:

  • раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці, додержуватися норм технологічного процесу;
  • не допускати браку в роботі;
  • знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
  • використовувати у разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
  • додержуватись правил транспортування вибухових матеріалів та отруйних речовин; виконувати роботу, пов’язані з обслуговуванням підйомно-транспортного устаткування, яке не потребує наявності свідоцтва на допуск до керування ним.

6. Попередні освітньо-кваліфікаційні рівні

На категорію "В" – повна загальна середня або базова освіта. Без вимог до стажу роботи.

7. Сфера професійного використання випускника: автомобільні перевезення

8. Специфічні вимоги

8.1. Вік: після закінчення терміну навчання – не менше 17 років, з віковим обмеженням використання посвідчення водія з 18 років.

8.2. Стать: чоловіча, жіноча;

8.3. Медичні обмеження.

 


 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора